"Zapachniało, zajaśniało, wiosna ach to ty!" Wiosna na szkolnym patio będzie pachniała i jaśniała pięknymi kwiatami. Dzięki inicjatywie pan￳ów konserwatoró￳w i pa￱ń bibliotekarek szkolne podw￳órko zakwitło wielobarwnymi kwiatami. Niewiele szk￳ół, mających swoją siedzibę w historycznym centrum Krakowa, może poszczycić się tak niezwykłym podw￳órkiem jak ZSM nr 1.

Przestrzenią wartą spojrzenia czynią je troskliwe ręce pana Wiesia i Krystiana, kt￳órzy pielęgnują przyszkolną ziele￱ń z największą czułością. Ale tej wiosny nasze patio będzie jeszcze piękniejsze, ponieważ udało się pozyskać sadzonki r￳óżnobarwnych petunii, begonii i aksamitek, kt￳óre rozgościły się wśró￳d zieleni.
Myśliciel i pisarz Ralph Waldo Emerson powiedział: "Ziemia śmieje się kwiatami". Ten nasz - szkolny kawałek ziemi dzięki posadzonym kwiatom śmieje się bardzo pięknie. Badania naukowe potwierdzają, że kontakt z naturą aktywnie obniża poziom stresu. Redukuje też zmęczenie i odpręża, a patrzenie na kwiaty i ziele￱ń to naturalny spos￳b na poprawę samopoczucia. Mamy zatem nadzieję, że droga do szkoły w tak pięknych okolicznościach przyrody będzie wszystkich pozytywnie nastrajać na  każdy wiosenny dzień￱.
Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły, kt￳órzy dbając o ziele￱ń - tę wok￳ół szkoły i tę, na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych, przyczyniają się do poprawy naszego samopoczucia.